• koszt transportu - Paczki wysyłamy za pośrednictwem kuriera UPS. Koszt przesyłki wynosi minimum 25 zł zł netto
  • w przypadku przesyłki za pobraniem obowiązuje dopłata w zależności od wartości zamówienia - 4zł za każdy rozpoczęty tysiąc zł netto

Producenci

23 sierpnia 2019 | NIP nabywcy na paragonie od 01.01.2020 r.

Od 1 stycznia 2020 r. wystawienie faktury do paragonu będzie możliwe wyłącznie wtedy, gdy na paragonie zostanie umieszczony NIP nabywcy. 

Przepis ten nie dotyczy jednak podatników świadczących usługi taksówek osobowych (z wyłączeniem wynajmu samochodów osobowych z kierowcą PKWiU 49.32.11.0).

A co w przypadku, gdy kasa fiskalna nie ma możliwości wprowadzenia NIPu nabywcy? W takiej sytuacji sprzedawca nie powinien rejestrować zakupu na kasie rejestrującej, tylko od razu wystawić fakturę.

W przypadku naruszenia nowych przepisów grozi sankcja w wysokości 100% kwoty podatku wykazanego na fakturze. Przy czym, w stosunku do osób fizycznych, które za ten sam czyn ponoszą odpowiedzialność za wykroczenie skarbowe albo za przestępstwo skarbowe, dodatkowego zobowiązania podatkowego nie ustala się.

Lista urządzeń fiskalnych, które obsługują nadruk NIP-u nabywcy na paragonie fiskalnym dostępna jest na stronie https://www.elpro.com.pl/nadruk-nip-na-paragonie.html

Twój koszyk jest pusty.
Tel. (42) 664-06-00
GSM: (600) 410-420

7 października 2019

Novitus ONE już w sprzedaży!

Najnowsza kasa online z dotykowym ekranem już dostępna.

23 sierpnia 2019

NIP nabywcy na paragonie od 01.01.2020 r.

Od 1 stycznia 2020 r. wystawienie faktury do paragonu będzie możliwe wyłącznie wtedy, gdy na paragonie zostanie umieszczony NIP nabywcy. 

News_archive_button

Dodaj produkty, aby porównać parametry

Jeśli są Państwo zainteresowani nowościami w naszej ofercie, prosimy wypełnić kwstionariusz subskrybcji:
Akceptujemy karty płatnicze