• koszt transportu - Paczki wysyłamy za pośrednictwem kuriera UPS. Koszt przesyłki wynosi minimum 25 zł zł netto
  • w przypadku przesyłki za pobraniem obowiązuje dopłata w zależności od wartości zamówienia - 4zł za każdy rozpoczęty tysiąc zł netto

Producenci

16 maja 2019 | Kasy ONLINE już dostępne

UWAGA: od 1 maja 2019 r. nowe przepisy dla wszystkich użytkowników kas.

 
 
Od 1 maja 2019 r. weszły w życie przepisy wprowadzające do obrotu Kasy Fiskalne ONLINE. Wybrani podatnicy będą musieli zastosować te kasy odpowiednio do 1 stycznia 2020, do 1 lipca 2020 i do 1 stycznia 2021.
Kasy ONLINE różnią się od kas dotychczasowych głównie faktem, że na bieżąco przez Internet przesyłają dane o wszystkich wykonanych operacjach, w tym wystawionych paragonach, do serwerów Ministerstwa Finansów.
 
Obecnie przygotowujemy kompleksowe opracowanie, które przybliży szczegóły związane z Kasami ONLINE oraz grupami podatników, które będą zobowiązane do ich zainstalowania.
Szczegółowe opracowanie prześlemy naszym subskrybentom 
w drugiej połowie maja 2019 r.
 
Proszę zwrócić uwagę, że przepisy obowiązujące od 1 maja 2019 r. dotyczą wszystkich użytkowników kas lub drukarek fiskalnych, nie tylko nowo instalowanych kas ONLINE.
 
 
Poniżej przedstawiamy najpilniejsze i najważniejsze zmiany obowiązujące każdego Podatnika od 1 maja 2019 r.:
 
- Wprowadzenie obowiązku przeszkolenia każdej osoby prowadzącej sprzedaż na urządzeniu fiskalnym z zasadami prowadzenia ewidencji, wystawiania paragonów oraz ze skutkami nieprzestrzegania tych zasad. Osoba przeszkolona składa oświadczenie o zapoznaniu się z zasadami w formie pisemnej przed rozpoczęciem pracy na kasie fiskalnej, a w przypadku osób pracujących na kasie przed 1 maja 2019 r. - oświadczenia powinny być uzupełnione do 31 maja 2019 r.
 
- Wprowadzenie obowiązku przeprogramowania stawek VAT w KAŻDYM UŻYTKOWANYM urządzeniu fiskalnym, najpóźniej do 31 lipca 2019 r. Szczegóły związane z przeprogramowaniem kas prześlemy do Państwa w kompleksowym opracowaniu w drugiej połowie maja 2019 r.
 
- Wprowadzenie kary pieniężnej w wysokości 300 zł, nakładanej przez Urzędy Skarbowe na Podatników za brak wykonanego w obowiązującym terminie przeglądu technicznego kasy fiskalnej. Celem weryfikacji faktu wykonania przeglądu technicznego wszystkie serwisy urządzeń fiskalnych (w tym ELPRO), zostały zobowiązane od 1 maja 2019 r do przesyłania wykazu wykonanych przeglądów technicznych do Urzędów Skarbowych właściwych dla danego Podatnika.
 
Bardziej szczegółowy opis powyższych informacji zamieściliśmy w dokumencie opracowanym przez naszych specjalistów. Dokument jest do pobrania >TUTAJ<
 
 
Komplet przepisów (Ustawa VAT i rozporzadzenia wykonawcze) dotyczących kas fiskalnych, w tym kas online, dostępny jest do pobrania na naszej stronie: https://www.elpro.com.pl/kasy-fiskalne-on-line.html
Proszę pamiętać, że w drugiej połowie będziemy rozsyłać do subskrybentów naszego mailingu kompleksowe opracownie, które w sposób przyjazny przybliży zarówno nowe Kasy ONLINE, jak i zmiany w przepisach obowiązujące wszystkich Podatników.
 

 

Zadzwoń pod nr tel: 42 664 06 00 lub napisz: handel@elpro.com.pl - otrzymasz odpowiedzi na nurtujące Ciebie pytania.
Twój koszyk jest pusty.
Tel. (42) 664-06-00
GSM: (600) 410-420

7 października 2019

Novitus ONE już w sprzedaży!

Najnowsza kasa online z dotykowym ekranem już dostępna.

23 sierpnia 2019

NIP nabywcy na paragonie od 01.01.2020 r.

Od 1 stycznia 2020 r. wystawienie faktury do paragonu będzie możliwe wyłącznie wtedy, gdy na paragonie zostanie umieszczony NIP nabywcy. 

News_archive_button

Dodaj produkty, aby porównać parametry

Jeśli są Państwo zainteresowani nowościami w naszej ofercie, prosimy wypełnić kwstionariusz subskrybcji:
Akceptujemy karty płatnicze