• koszt transportu - Paczki wysyłamy za pośrednictwem kuriera UPS. Koszt przesyłki wynosi minimum 25 zł zł netto
  • w przypadku przesyłki za pobraniem obowiązuje dopłata w zależności od wartości zamówienia - 4zł za każdy rozpoczęty tysiąc zł netto

Producenci

30 listopada 2020 | Kasy fiskalne dla gastronomii, hotelarstwa oraz wybranych sklepów, np. spożywczych, cukierniczych od 1 stycznia 2021 r. (wymiana kas powinna nastąpić przed końcem 2020 r.)

Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że obecny czas jest bardzo trudny dla wielu podmiotów gospodarczych, w szczególności branża gastronomiczna oraz hotelarska pracują w dużych ograniczeniach nałożonych przez rząd w związku z pandemią koronawirusa. Nikomu nie jest łatwo, a większość lokali gastronomicznych może pracować wyłącznie w trybie dostaw na wynos lub odbiorów własnych.

czytaj dalej ...

 

Od 1 stycznia 2021 podmioty sprzedające węgiel oraz świadczące usługi gastronomiczne i  hotelarskie mają obowiązek pracować na urządzeniach fiskalnych online.
 
Na dzień dzisiejszy, mimo ograniczeń w prowadzeniu biznesu, wygląda na to że Ministerstwo Finansów nie zdecyduje się na kolejne odłożenie terminu na wymianę kas fiskalnych na kasy online. Aktualny, ustawowy termin dla restauracji, hoteli i podmiotów sprzedających węgiel mija 31.12.2020 r. (początkowo był to 30 czerwca 2020 r.). Ministerstwo swoją decyzję tłumaczy tym, iż podatnicy zobligowani do wymiany urządzeń mieli już wystarczająco dużo czasu na odpowiednie przygotowanie i mogli właściwie wykorzystać dodatkowe pół roku na wypełnienie obowiązku, który został wprowadzony w Ustawie VAT w dniu 1 maja 2019 r.
 
Warto zwrócić uwagę na to, że gastronomia stacjonarna to nie tylko typowa restauracja czy kawiarnia. Przykładowo sklepy spożywcze, które poza sprzedażą towarów dodatkowo oferują swoim klientom np.: gorącą kawę, gotowe do spożycia hot-dogi, zapiekanki lub kanapki - prawdopodobnie zostaną zaliczone do podmiotów świadczących usługi gastronomiczne. Wyjaśnione to zostało m.in. w interpretacji zamieszczonej na stronie
https://sip.mf.gov.pl/faces/views/szczegoly/szczegoly-interpretacji-indywidualnej.xhtml?dokumentId=581442&poziomDostepu=PUB&indexAccordionPanel=-1#tresc oraz w artykule na stronie https://biznes.interia.pl/podatki/news-kasa-online-rowniez-w-sklepie-spozywczym,nId,4625468?fbclid=IwAR10HCARxjXUzpPl5s2NsjafgzzEjQyM6Ydt5Q7x4gSEkkWFm6VqCXAY3Hs
 
Proszę mieć na uwadze, że przepisy wskazane w Ustawie VAT wskazują do kiedy podatnicy świadczący określone usługi mogą stosować stary rodzaj urządzeń fiskalnych (z kopią papierową lub elektroniczną). Oznacza to, iż od granicznej daty 01.01.2021 r. podmioty te nie mogą używać starych kas oraz drukarek fiskalnych.  Może również okazać się, że rejestrowanie sprzedaży na starych urządzeniach od nowego roku będzie uznawane jako po prostu brak ewidencjonowania sprzedaży zagrożony sankcjami karno-skarbowymi. 
 
Dobrą informacją jest to, iż w związku z nałożonym obowiązkiem, za każde wymieniane urządzenie na urządzenie online, podatnikowi przysługuje ulga. Ustawodawca określił wysokość ulgi na 700 zł (jednak nie więcej niż 90% ceny zakupu urządzenia netto). Gdyby jednak wymiana urządzenia nastąpiła po terminie, wówczas taka ulga nie będzie przysługiwała.
Gdyby okazało się to potrzebne – możemy Państwu zaproponować zakup urządzeń fiskalnych w systemie ratalnym i w ramach umów leasingowych, a wszystko to w bardzo prostej formule.
 
Od samego początku okresu pandemii ELPRO pracuje bez przerwy, wprowadziliśmy wszystkie wymagane procedury bezpieczeństwa w kontaktach z Klientami. Mamy nadzieję, że będziemy mogli sprawnie przeprowadzić proces wymiany urządzeń fiskalnych.
 
Bardzo prosimy wszystkich przedsiębiorców zobligowanych do wymiany kas na online, by pomimo niepewnej i dla wielu trudnej sytuacji, nie zwlekali z decyzją zakupu, również ze względu na coraz częściej pojawiają się różnego rodzaju kłopoty zdrowotne czy też organizacyjne (np. obowiązkowa kwarantanna).
 
Ogromnie zależy nam na tym aby obsługiwani przez naszą firmę przedsiębiorcy byli zadowoleni z naszej pracy, mieli możliwość wyboru najlepszego dla siebie urządzenia, a także czas na odpowiednie ich wdrożenie.
Twój koszyk jest pusty.
Tel. (42) 664-06-00
GSM: (600) 410-420

22 stycznia 2021

Kasy ONLINE dla usług prawniczych, medycznych, fryzjerskich, kosmetycznych, budowlanych i fitness

Od 1 lipca 2021 podmioty świadczące usługi:
  • prawnicze,
  • w zakresie opieki medycznej świadczone przez lekarzy i lekarzy dentystów,
  • fryzjerskie, kosmetyczne i kosmetologiczne,
  • budowlane,
  • związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu
mają obowiązek pracować na urządzeniach fiskalnych online.

30 listopada 2020

Kasy fiskalne dla gastronomii, hotelarstwa oraz wybranych sklepów, np. spożywczych, cukierniczych od 1 stycznia 2021 r. (wymiana kas powinna nastąpić przed końcem 2020 r.)

Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że obecny czas jest bardzo trudny dla wielu podmiotów gospodarczych, w szczególności branża gastronomiczna oraz hotelarska pracują w dużych ograniczeniach nałożonych przez rząd w związku z pandemią koronawirusa. Nikomu nie jest łatwo, a większość lokali gastronomicznych może pracować wyłącznie w trybie dostaw na wynos lub odbiorów własnych.

czytaj dalej ...

News_archive_button

Dodaj produkty, aby porównać parametry

Jeśli są Państwo zainteresowani nowościami w naszej ofercie, prosimy wypełnić kwstionariusz subskrybcji:
Akceptujemy karty płatnicze